5 מגמות גיאו-מרחביות בשנת 2024

אנשי מקצוע משלבים בין זרימות עבודה פיזיות ודיגיטליות כמו שלא היה מעולם, הדבר מתאפשר בזכות שיפורים בכוח המחשוב, מהירות האינטרנט, וטכנולוגיות איסוף הנתונים. אנו רואים העברת מידע חלקה. התוצאה? הגברת הפרודוקטיביות, הגברת אמצי הקיימות ופתיחת דלתות להזדמנויות עסקיות חדשות. עוד על 5 הטרנדים, שיעוררו את השינוי הגדול ב-2024.

המשך צמיחה בתפיסת המציאות

פתרונות תפיסת מציאות מניעים דמוקרטיזציה של נתונים גיאו-מרחביים, משפרים את האיכות, ומאיצים את איסוף המידע. סורקי תלת מימד מתקדמים ומערכות מיפוי ניידות משפיעות באופן משמעותי על היכולות של תעשיית המדידות והמיפוי, כתוצאה מכך נפחי הנתונים גדולים והדיוק גובר.

התפתחות זו מאפשרת קבלת החלטות מושכלת המבוססת על הבנה מקיפה. בנוסף מתקיים מערך הולך וגדל של פתרונות מדידה ייעודיים אשר מאמצים את הטכנולוגיה. למרות הטכנולוגיה המתפתחת, מומחיות המודדים תישאר אינטגרלית עבור אינטגרציה של מערכי נתונים והבטחת ציפיות הלקוח לגבי דיוק. תוכנות, כמו Trimble Business Center (TBC) משלבת נתונים ממספר חיישנים (נתוני מדידה קרקעית ,נתונים מרחפנים,סריקות..) ומייעלת את העיבוד, האחסון, השיתוף, והניתוח כדי להפחית עלויות ולשפר את האמינות.

תהליכי עבודה מבוססי מודל

המעבר לסביבות דיגיטליות מחוברות, הכוללות BIM ותאומים דיגיטליים, מסתמך על מידע מבוסס מודלים ונתונים חכמים עם עומק הקשר ומעבר למיקומי xyz. התעשייה הגיאו-מרחבית עוברת לחשיבה ממוקדת אובייקט, תוך התמקדות באובייקטים כמו עמודי גשר או קירות עם מאפיינים קשורים ולא במושגים מסורתיים של נקודות, קו ומצולעים. שינוי "רדיקלי" זה מתיישב עם השפה וההעדפות של הלקוח. אוספי נתוני שטח, כגון Trimble T10x מתהדרים ביכולות עיבוד המשתווה למחשבים שולחנים. מה שמאפשר למשתמשים לטפל במודלים גדולים יותר בשטח עם ממשקים גרפיים משופרים, המאפשרים חישובים בשטח והעברת מספר משימות עיבוד וקבלת החלטות מהמשרד לשטח בעת הצורך. ביישומים מעשיים כמו ריסוס בטון או יציקת בטון, מפעילי שטח יכולים כעת לבצע ניתוח בדיקה באתר לפני היציאה.

קישוריות ויכולת פעולה הדדית

תיאום משופר מבטיח פרויקט נקי מטעויות, בזמן ובתקציב. חיבור משתמשי שטח עם עדכוני עיצוב בזמן אמת ממזער עבודה מחדש ומשפר את יעילות זרימת העבודה. תקשורת חזקה בין השטח למשרד מזרזת את לוחות הזמנים של הפרויקט. באופן מכריע עבור התעשייה הגיאו-מרחבית, זרימות עבודה מחוברות מעבירות ביעילות את הערך של נתונים גיאו-מרחביים. Trimble Connect ממלא תפקיד מפתח, ומספק סביבת נתונים המאפשרת שיתוף פעולה חלק לאורך הפרויקט. עם קישוריות ענן ויכולת פעולה הדדית באמצעות ממשקי API, הנתונים זורמים בצורה חלקה על פני סביבות מגוונות, מתכנון רעיוני ועד למערכות תפעול ותחזוקה.

בינה מלאכותית (AI)

בשנת 2024 AI לקחה את אור הזרקורים ותמשיך לעלות ברלוונטיות. חומרה מתקדמת מאפשרת רכישה ואחסון של מערכי נתונים גיאו-מרחביים נרחבים, עם בינה מלאכותית המשפרת חילוץ נתונים יעיל. בינה מלאכותית מאיצה את סיווג ענן הנקודות ואת מיצוי התכונות, תוך אוטומציה של משימות שחוזרות על עצמן עבור אנשי מקצוע סקרים ומיפוי. ב-Trimble, בינה מלאכותית מזרזת משימות ומאפשרת יותר זמן לניתוח מבוסס אדם. Trimble Business Center (TBC), בינה מלאכותית מייצרת דוחות מצב מנתוני מיפוי ניידים, מבצעת חישובי נפח מלאי מהירים באמצעות נתוני רחפנים, ומאפשרת ללקוחות לקבל מערכי נתונים לתוצאות מותאמות אישית של AI .

שינוי מודל עסקי

חדשנות בטכנולוגיה ובמודלים עסקיים מאפשרת לאנשי מקצוע המדידה והמיפוי לגשת לטכנולוגיה בתנאים שלהם. עלויות מערכת מתקדמת משמשות לעתים קרובות מחסום כניסה, ומגבילות את הגישה לאנשי מקצוע. מעבר לאפשרויות הקנייה או ההשכרה, ישנו מעבר לדגמים מבוססי מנוי ותשלום לפי שימוש. מודלים אלו תומכים בחברות בעלות כוח עבודה עונתי. דוגמה לכך היא מקלט Trimble Catalyst GNSS עם אנטנת DA2, המציע כניסה חסכונית למיקום מדויק באמצעות "מיקום כשירות". משתמשים יכולים לגשת לחומרת GNSS בזול, להירשם לרמת הדיוק הדרושה להם משירותי התיקון של Trimble, המספקים גמישות עבור יישומים מגוונים.

תהיו בטוחים: 2024 תהיה הכל מלבד משעממת בעולם הנתונים הגיאו-מרחביים. עם מומנטום חיובי ודחף לשיפור, זה זמן מצוין להיות מעורב בחיבור העולם הדיגיטלי לעולם האמיתי.

כותב המאמר:  Boris Skopljak

תוכן עניינים
סגור
Start typing to see posts you are looking for.
Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
סרגל צד גלול כלפי מעלה