כללי

[:he]KAARTA  CONTOUR  –  לסרוק תוך כדי תנועה [:]

[:he]

זועבי כמאל – מהנדס מיפוי וגיאו-אינפורמציה ומודד מוסמך

אני רוצה לשתף אותכם בניסיון אישי עם סורק לייזר KAARTA CONTOUR בעבודתי. היום אני מנהל משרד מדידות, בעל 25 שנת וותק וניסיון מקצועי במגוון תחומים ובהם: מדידות לצורכי רישום כולל הכנה והגשת תצ"רים, מדידות לצורכי תכנון – בקשות להיתר, תכנון מפורט ועוד. במסגרת עבודתי עם מתכננים, אני נדרש גם לבצע מדידות מפורטות של מבנים indoor ו – outdoor, כולל ביצוע מדידות לצורך שימור, תיעוד, מדידת חזיתות ועוד. מדידות פנים של מבנים במקרים רבים הינה עבודה מאתגרת וזאת בעיקר בשל המגבלות והקושי בביצוע – מבנים מאוכלסים,  פינות בלתי נגישות (קונזולות), זוויות לא ישרות בקירות, קשתות, נישות, פתחים ועוד.  מגבלות אשר מאריכות את זמן העבודה והשהייה בשטח ומייקרות את עלות העבודה. כל זאת, וגם… שאלה או דרישה חדשה של האדריכל, כרוכה ברוב המקרים ביציאה נוספת לשטח והפסד זמן עבודה יקר של צוות מדידה. לאורך השנים, מדידות פנים של מבנים בוצעו בשיטות מסורתיות בהתבסס על סרטי מדידה ומד טווח לייזר. השיטות המסורתיות סיפקו תוצרי מדידה מוכללים ללא יכולת לבצע מדידה מלאה, מפורטת ומדויקת של פנים המבנה עם קושי להתייחס לקירות לא ישרים, עקמומיות בקירות, קשתות וכד'.

החדשנות הטכנולוגית כוללת גם פתרונות מתקדמים לביצוע מדידות פנים של מבנים. לפני מספר חודשים רכשתי מחברת AXIS – פתרונות מדידה מתקדמים בע"מ, סורק לייזר ידני, נישא מדגם KAARTA CONTOURסורק לייזר מתקדם, חדשני הכולל גם מצלמת HD, המאפשר לי לבצע מדידה מפורטת, מלאה כולל צילום של מבנים מסוגים שונים ובהם: מבני מגורים, אולמות ייצור, מערכות תשתית, מנהרות תשתית, מבנים לשימור, מבנים ארכאולוגיים ועוד.  בזכות מכשיר זה אני מצליח לבצע עבודות מדידה ומיפוי מורכבות תוך שהייה קצרה בשטח. המכשיר מאפשר לי לנוע בחופשיות בתוך המבנה, ולבצע סריקה תלת ממדית של פנים המבנה תוך כדי תנועה. כבר בזמן הסריקה, המכשיר מציג לי על גבי מסך המכשיר את תוצאות הסריקה כולל מסלול ההליכה. תוצרי הסריקה – ענן הנקודות והתצלומים, מפורטים ובאיכות גבוהה והם מהווים תיעוד מלא ואותנטי של פנים המבנה כך שאני לא נדרש לחזור לשטח לביצוע השלמות.

רכשתי את הסורק ואחרי הדרכה קצרה התחלתי לעבוד. העבודה עם סורק CONTOUR קלה ופשוטה והיא לא דורשת ממני מיומנות מיוחדת. אני יכול להפסיק את הסריקה ולהמשיך ללא כל מגבלה ובזכות אלגוריתמים מתקדמים המכשיר "מייצר" ענן נקודות אחד, מלא ורציף. על בסיס ענן הנקודות אני מפיק תכניות מפורטות, חתכים, מודלים תלת ממדיים. סורק  CONTOUR מייעל את תהליך העבודה ומקצר את זמן השהייה בשטח ואת זמן ביצוע העבודה. משרדנו מיום הקמתו, חרט על דגלו, חדשנות וקידמה טכנולוגית בשילוב שירות מקצועי ואיכותי. אנחנו נמשיך להתחדש וליישם טכנולוגיות מדידה מתקדמות אשר יאפשרו לנו להרחיב את מעגל עשייתנו ואת מעגל לקוחותינו. בזכות סורק CONTOUR הרחבתי את תחומי עבודתי גם לתחום שימור מבנים, מדידות לתעשייה, ארכיאולוגיה ועוד. ממליץ בחום לכל מודד! החדשנות הטכנולוגית מהווה כר פורה לצמיחה ולהתקדמות של משרדי המדידה. 

[:en] [:ar] [:]

שירותים נוספים