מהו תאום דיגיטלי וכיצד הוא מחולל שינויים דרמטיים במגוון תעשיות?

לאורך ההיסטוריה, היה זה הדמיון של בני אדם שהניע מגמות חדשנות ואפשר להמצאות חדשות לשפר את חיינו בשלל היבטים. כדי לממש את החזון למציאות ממשית, נדרשו תהליכי ניסוי וטעיה מורכבים ויקרים. כעת, לראשונה בהיסטוריה, ניתן לצפות בחזון הזה באופן מידי ולקבל החלטות מושכלות אודות פיתוח הרעיונות שלנו, לפני שנתחיל לייצר ולממש אותם. העולם הדיגיטלי מאפשר כעת לייצר העתק וירטואלי של המציאות הפיזית שלנו ולהתנסות בה ללא השלכות מרחיקות לכת, כדי להבטיח פיתוחים בטוחים וחכמים יותר. זהו עולמם של התאומים הדיגיטליים – טכנולוגיה המעצבת כיום מחדש מגוון תעשיות ברחבי העולם.

בעולם בו חדשנות היא הכוח המניע המרכזי, אנו ב-Axis פועלים במרץ כדי להעלות את הרף באופן מתמיד ומובילים פתרונות תאום דיגיטלי מתקדמים שמאפשרות לארגונים להגדיר מחדש את היעדים שלהם ולקבל החלטות מבוססות נתונים. כאן, נסביר מהו תאום דיגיטלי, לאילו מטרות הוא משמש וכיצד הוא מחולל כיום מה שנראה כמו לא פחות ממהפכה.

מהו תאום דיגיטלי?

תאום דיגיטלי אינו עוד הדמיה סטנדרטית. מדובר במיזוג חכם ומתקדם של המציאות הפיזית ושל הדמיה וירטואלית. בין אם מדובר בסביבה אורבנית, מוצר חדשני, גורד שחקים גבוה או רצפת מפעל שוקקת פעילות, ניתן לשכפל עד לפרט האחרון כל פריט או מרחב. התאומים הדיגיטליים משלבים בתוכם נתונים גיאו-מרחביים המתעדכנים בזמן אמת באמצעו חיישנים וציוד IoT. כך, מתקבלת תמונת מראה דינמית ומתפתחת שעוקבת אחר כל שינוי בעולם הפיזי. זהו ההבדל המהותי המבחין בין תאום דיגיטלי ובין עוד הדמיה סטנדרטית – בסוף התהליך מתקבל העתק מדויק, חי ועקבי של המציאות בשטח.

כיצד תאומים דיגיטליים משמשים כיום כזרזים של חדשנות?

מדובר בהרבה יותר מעוד קוריוז טכנולוגי שמצית את הדמיון. הפתרונות שמציע התאום הדיגיטלי מניעים כיום פיתוחים יוצאי דופן בשלל תחומי תעשייה. מעולמות הייצור והתחבורה ועד למוסדות בריאות וארגונים בתחום המיפוי והבינוי, תאומים דיגיטליים מאפשרים לחשוב מחדש על כלל תהליכי התכנון והתפעול המשמשים כיום חברות וארגונים ציבוריים. היכולת לדמות את המציאות אחד לאחד ולשחק בה באופן וירטואלי, פותחת את הדלת לקבלת החלטות חכמה מתמיד, דיוק מיטבי ויעילות חסרת תקדים. אלו כמה מהיישומים העיקריים של תאומים דיגיטליים.

מהנדסים את העתיד עם תאומים דיגיטליים

אין ספק שבחוד החנית של המהפכה הדיגיטלית הזו, ניצבים מהנדסים ומודדים. אנשי מקצוע אלו משתמשים בתאומים דיגיטליים על מנת להתייעל במגוון היבטי פעילות.

שיפור מהותי בתהליכי קבלת החלטות

היכולת להתבסס על נתוני זמן אמת מדויקים, מניעים החלטות מושכלות יותר וסוללות את הדרך לתוצאות וביצועים בסטנדרטים הגבוהים ביותר.

חיסכון מהותי בעלויות

תאומים דיגיטליים מעניקים תובנות יקרות ערך אודות תחומים בהם נדרש שיפור, מאפשרים מיטוב של צריכת האנרגיה, זיהוי של דרישות תחזוקה וקיצוץ העלויות הכרוכות בה ומצמצמים זמני השבתה. כל אלו מאפשרים צמצום עלויות חסר תקדים.( חברת החשמל בישראל עובדת בימים אלה על פיילוט דומה ).

תכנון עירוני

הפקת תאום דיגיטלי של מרחב אורבני משנה את הכללים כשזה מגיע לתוכניות פיתוח והתחדשות עירונית. מקווי תחבורה ותשתיות ועד לצפיפות אוכלוסין וגורמים סביבתיים שונים, התאום הדיגיטלי מציע נתונים עדכניים מהעולם האמיתי ומאפשר לקבל החלטות בזמן אמת על בסיס מידע מדויק מתמיד. כוח אדיר זה סולל את הדרך אל עבר עיר ירוקה, חכמה ומיטיבה יותר.

ניהול נכסים

הפקת תאום דיגיטלי של נכסים פיזיים כמו בניינים, גשרים, שוברי גלים ושלל מיזמי בינוי אחרים, מאפשרים למהנדסים, מודדים, צוות התכנון ואנשי מקצוע רבים אחרים ליהנות מניטור נתונים רציף, לבנות תוכנית תחזוקה יזומה ולהבטיח ניהול מיטבי של הנכס.

ניהול אסונות

מהנדסים עושים שימוש בתאום דיגיטלי על מנת לדמות שלל תרחישי אסון ולבחון את השלכותיהם מבעוד מועד על מנת לייעד פתרונות שיצמצמו את היקפי הנזק. כך ניתן לפתח תוכניות תגובה יעילות לשעת חירום, לשפר את החוסן ולהיערך בתבונה לאסונות טבע.

ניטור סביבתי

נתונים בזמן אמת מאפשרים למהנדסים לנטר ולנתח תנאים סביבתיים כמו איכות האוויר, משאבי מים ושימושי קרקע, ולקבל החלטות יעילות יותר בכל הקשור לשימור ופיתוח בר קיימא.

אופטימיזציה של תשתיות התחבורה

תאומים דיגיטליים של רשתות התחבורה מאפשרים למהנדסים לנתח דפוסי תנועה, לזהות צווארי בקבוק ואת הגורמים להם ולייעל מסלולים קיימים כדי להבטיח תנועה מיטבית. צעדים אלו מאפשרים להפחית עומסי תנועה, למזער צריכת דלק ולשפר באופן כולל את מערכות התחבורה.

סימולציות מציאות מדומה

תאומים דיגיטליים פותחים את עידן הדמיות המציאות המדומה, ומאפשרים לאנשי המקצוע לבחון מוצרים ופיתוחים טכנולוגיים בסביבה הקרובה ביתר לעולם האמיתי. לא פעם, התנסות זו מאפשרת להימנע מטעויות יקרות וליישם תהליכי פיתוח יעילים יותר.

תאום דיגיטלי מאפשר פתרונות משני מציאות

בישראל, כבר נעשה שימוש בתאומים דיגיטליים לשלל יישומים חיוניים. תאום דיגיטלי שפותח בארץ אפשר לחזות במדויק נזקי שיטפונות ודימה ביעילות את ההשלכות של עליית פני הים על ערי החוף. יתר על כן, הם סייעו במודלים שונים של תרחישי תנועה ובטיחות בכבישים שלנו, מה שמניח את הקרקע כיום לכניסת הרכבים האוטונומיים, שניצבים ממש מעבר לפינה.

ניסוי בולט אחד בתחום זה נערך על ידי Israeli Living Lab וכלל סריקת מיפוי תשתיות תחבורה ממרכז מיפוי ישראל שהתמזג באופן חלק עם התאום הדיגיטלי באמצעות נתוני חיישנים בזמן אמת, שנותחו על ידי כלי בינה מלאכותית עוצמתיים. שילוב טכנולוגי ייחודי זה אפשר למהנדסים לערוך מחקר תחבורה מקיף בהוד השרון. ההשלכות של מיזמים אלו הן עמוקות: כבישים בטוחים יותר, תחבורה יעילה והצצה אל העתיד של עולם התחבורה.

לחוויית רכישה איכותית מאי פעם

טווח הפתרונות שמציע התאום הדיגיטלי מתפרש הרבה מעבר לעולמות התעשייה, הם משנים את עצם חוויית הקנייה שלנו. כעת ניתן לגלוש ולקנות מוצרים מהבית, ללא ביקורים מייגעים בחנויות פיזיות, חיפוש חניה ובזבוז זמן יקר.

איקאה פיתחה תאום דיגיטלי של הסניף בשנחאי, המעניק ללקוחות סביבה תלת ממדית בה יוכלו לסקור מוצרים על פי מלאי בזמן אמת ולזהות את מיקומם בחנות. הדבר לא רק מפשט את תהליך הקנייה ומאפשר לחוות את המוצר מהבית, אלא גם מפחית את עומסי העבודה על עובדי החנות. מחקרים הראו כי פיתוח תאום דיגיטלי כזה במערכות רכישה דיגיטלית, יכולים להגביר את המכירות המקוונות בשיעור של 70%.

מעניקים למהנדסים את הבסיס לעתיד חכם יותר

טכנולוגיית תאום דיגיטלי היא עמוד היסוד לפתרונות ההנדסה של העתיד, עם דגש על מהנדסי מיפוי ואנשי מקצוע העושים שימוש בנתונים גיאוגרפיים. בעזרת כוחם של נתוני זמן אמת מדויקים, ניתן לייעל יותר מתמיד תהליכי תכנון, פיתוח וקבלת החלטות. אנו ב-Axis פתרונות מדידה מתקדמים , רואים את עצמנו כהרבה יותר מנתוני שירות, אנו עומדים כיום בחוד החנית של החדשנות הטכנולוגית. עם שנים של שיתופי פעולה עם גופים ממשלתיים וארגונים מובילים בתעשייה, אנו מציעים את הטובים שבפתרונות המיפוי, המיקום והמדידה. מפתרונות הדמיה פורצי דרך ועד לשירותים מתקדמים למהנדסים ולציבור המודדים .

תוכן עניינים
סגור
Start typing to see posts you are looking for.
Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
סרגל צד גלול כלפי מעלה