טכנולוגיית ה Z-Blade

טכנולוגיית מיקום ה-Z-Blade זמינה כיום במגוון מקלטי GNSS. טכנולוגיה ייחודית זו מייעלת בקפידה את השילוב ועיבוד הנתונים של אותות ממערכות GNSS השונות. הגישה המתקבלת "ממוקדת GNSS" מביאה עצמאות ממערכת ה- GPS ומאפשרת להשתמש בכל שילוב של אותות לוויין GNSS יחד. טכנולוגיית Z-Blade GNSS מגדילה את זמינות מיקום RTK באזורים חסומים שבהם ראות הלוויין מוגבלת, מה שבתורו מאפשר למודדים לעבוד בצורה פרודוקטיבית ויעילה יותר.

הנחת היסוד של טכנולוגיית Z-Blade GNSS היא פשוטה יחסית. היא מניחה שכל לוויין זמין בשמיים שווה לכל לוויין אחר, וכי ניתן להשתמש באותות לוויין לסירוגין לצורך חישובי מיקום. בגישה זו, אין הסתמכות בסיסית על אותות GPS, ואכן מיקום RTK אפשרי ללא לווייני GPS כלל. גישה זו מגדילה את זמינות הלוויינים הפוטנציאלית באופן משמעותי, ואפילו באזורים בהם לוויינים רבים אינם נראים לעין עקב מכשולים, קיימת סבירות גבוהה למספיק לווייני GNSS שנותרו כדי לחשב מיקום ולתקן RTK.

ההבדל בין שתי התמונות לעיל הוא די ברור. הראשון מציג את הגישה הסטנדרטית הממוקדת ב- GPS, המשמשת את רוב מקלטי ה- GNSS הזמינים כיום בשוק. אם אין מספיק לווייני GPS גלויים (למשל רק שלושה לווייני GPS) אז לא ניתן לחשב מיקום, גם אם כמה לווייני GNSS אחרים (למשל GLONASS) גלויים. התמונה השנייה מציגה את הגישה הממוקדת ב-Z-Blade GNSS. בגישה זו כל הלוויינים הזמינים נחשבים שווים זה לזה. אין דרישה למספר מינימלי של לווייני GPS; בתנאי שהמספר הכולל של כל הלוויינים הזמינים מספיק, מיקום RTK אפשרי.

טכנולוגיית Z-Blade GNSS-centric מביאה מספר יתרונות חשובים למודדי קרקע.

  • מיקום החישוב בסביבות קשות ומשובשות שבהן ראות הלוויין לקויה
  • חישוב מיקום גם בנוכחות שיבוש פס GPS L1/L2
  • מצב GLONASS בלבד, מצבי Beidou בלבד או Galileo בלבד עבור יישומים ספציפיים
  • תיקוני RTK מהירים וחזקים אפילו בתוכניות בסיסיות ארוכות טווח, כולל רשתות VRS, MAC ו-FKP
  • פעולה אופטימלית עם תחנות בסיס של צד שלישי

מה חדש ב-Trimble Business Center גרסה 2024.00

תוכנת המשרד Trimble® Business Center (TBC) בגרסה 2024.00 שוחררה. הגרסה האחרונה הזו מספקת אינטגרציה טכנולוגית, אופטימיזציה של זרימת עבודה ומאמץ לאמץ חדשנות וגמישות כדי לספק את זרימת העבודה האולטימטיבית מהשטח למשרד.

מה חדש?

– שיתוף פעולה חלק ויעילות בין השטח למשרד באמצעות ה-Connected Workspace, שירות העברת נתונים בענן מהשטח למשרד ומהמשרד לשטח

– שילוב נתוני מדידה משולבים לבדיקת כבישים בתוך AgileAssets והכנסת תכונת דיווח ה-International Roughness Index (IRI) לזרמי העבודה הקיימים של בדיקת כבישים

– תהליכי עיבוד נתוני ענן פשוטים, באמצעות הוספת סיווג קבוע של ענן נקודות מבוססות AI

– התקדמות בפוטוגרמטריה שמרחיבה את התוצרים הפוטוגרמטריים האוויריים והזדמנויות הבדיקה באמצעות יצירת רשתות תלת ממדיות חדשות

 

אופטימיזציה של זרימת עבודה מחוברת: שילוב נתונים חלק בין פלטפורמות

גרסה 2024.00 של Trimble Business Center מעודדת שיתוף פעולה ומגבירה יעילות עם שיפורים ל-Trimble Connected Workspace. שילוב נתונים חלק בין TBC ותוכנת השטח Trimble Access מבטל את הצורך בתהליכים מיושנים להורדה והעברת נתוני מדידה כמו דוא"ל או התקני USB, ומגביר את היעילות בין פעולות המשרד לשטח. העברת נתונים מבוססת רשת מ-Trimble Access, המופעלת על ידי חיבור Wi-Fi, מבטיחה תהליך סנכרון מהיר וקל, משפרת את הפרודוקטיביות וביצוע הפרויקט. בנוסף, חיבור מבוסס TID מאפשר למשתמש אחד של TBC להתחבר למספר בלתי מוגבל של מכשירי Trimble Access, מה שמקל על שיתוף הפעולה, ניהול הנתונים ומאפשר לצוותים להתמקד במשימות הליבה שלהם בביטחון וביעילות.

 

אינטגרציה טכנולוגית: יעילות בדיקת כבישים

נקודת עיקרית בגרסה 2024.00 של TBC היא שילוב חלק של העברת נתוני מדידה לבדיקת כבישים בתוך AgileAssets. תכונת דיווח ה-International Roughness Index (IRI) תורמת לזרימת העבודה הקיימים של בדיקת כבישים, ומאפשרת יצירת ערכי IRI במהירות המוזרמים ישירות ל-AgileAssets.

 

אימוץ טכנולוגיות AI: שיפור עיבוד נתונים עם סיווג מתקדם של ענן נקודות

כלים מבוססי AI משפרים את עיבוד הנתונים בגרסה 2024.00 של TBC. רוטינות סיווג ענן נקודות משופרות מנצלות את כוח ה-AI כדי לחלץ תובנות בעלות ערך בדיוק ומהירות ללא תחרות. בין אם מדובר בנתונים אוויריים, קרקעיים, ומיפוי נייד, הכלים הללו משפרים את יכולות עיבוד הנתונים.

גרסה זו של TBC מנצלת פתרונות ענן נקודות מתקדמים, עם הרחבת אזורי סיווג ענן נקודות, מה שהופך את סיווג ענן הנקודות של תעלות ורכבות לאפשרי לצד אזורים קרקעיים ואוויריים. עם אפשרויות סינון מתקדמות ואזורי סיווג משופרים, TBC גרסה 2024.00 תומכת בתעשיית ה-Reality Capture הגדלה על ידי יישום יותר אזורי סיווג וניצול התקדמות בלמידת מכונה.

 

אסטרטגיות ותוצרים פוטוגרמטריים אוויריים מתקדמים

גרסה 2024.00 של TBC מציגה תוצרים פוטוגרמטריים תלת ממדיים מקיפים, עם הכנסת תמונות אלכסוניות להפקת רשת תלת ממדית המשפרת זרמי עבודה קיימים, מפשטת את העיבוד ופותחת אפשרויות בדיקה חדשות בתחומים מגוונים כמו גשרים, מתקני נפט וגז, מכרות פתוחים וסכרים.

מהו תאום דיגיטלי וכיצד הוא מחולל שינויים דרמטיים במגוון תעשיות?

לאורך ההיסטוריה, היה זה הדמיון של בני אדם שהניע מגמות חדשנות ואפשר להמצאות חדשות לשפר את חיינו בשלל היבטים. כדי לממש את החזון למציאות ממשית, נדרשו תהליכי ניסוי וטעיה מורכבים ויקרים. כעת, לראשונה בהיסטוריה, ניתן לצפות בחזון הזה באופן מידי ולקבל החלטות מושכלות אודות פיתוח הרעיונות שלנו, לפני שנתחיל לייצר ולממש אותם. העולם הדיגיטלי מאפשר כעת לייצר העתק וירטואלי של המציאות הפיזית שלנו ולהתנסות בה ללא השלכות מרחיקות לכת, כדי להבטיח פיתוחים בטוחים וחכמים יותר. זהו עולמם של התאומים הדיגיטליים – טכנולוגיה המעצבת כיום מחדש מגוון תעשיות ברחבי העולם.

בעולם בו חדשנות היא הכוח המניע המרכזי, אנו ב-Axis פועלים במרץ כדי להעלות את הרף באופן מתמיד ומובילים פתרונות תאום דיגיטלי מתקדמים שמאפשרות לארגונים להגדיר מחדש את היעדים שלהם ולקבל החלטות מבוססות נתונים. כאן, נסביר מהו תאום דיגיטלי, לאילו מטרות הוא משמש וכיצד הוא מחולל כיום מה שנראה כמו לא פחות ממהפכה.

מהו תאום דיגיטלי?

תאום דיגיטלי אינו עוד הדמיה סטנדרטית. מדובר במיזוג חכם ומתקדם של המציאות הפיזית ושל הדמיה וירטואלית. בין אם מדובר בסביבה אורבנית, מוצר חדשני, גורד שחקים גבוה או רצפת מפעל שוקקת פעילות, ניתן לשכפל עד לפרט האחרון כל פריט או מרחב. התאומים הדיגיטליים משלבים בתוכם נתונים גיאו-מרחביים המתעדכנים בזמן אמת באמצעו חיישנים וציוד IoT. כך, מתקבלת תמונת מראה דינמית ומתפתחת שעוקבת אחר כל שינוי בעולם הפיזי. זהו ההבדל המהותי המבחין בין תאום דיגיטלי ובין עוד הדמיה סטנדרטית – בסוף התהליך מתקבל העתק מדויק, חי ועקבי של המציאות בשטח.

כיצד תאומים דיגיטליים משמשים כיום כזרזים של חדשנות?

מדובר בהרבה יותר מעוד קוריוז טכנולוגי שמצית את הדמיון. הפתרונות שמציע התאום הדיגיטלי מניעים כיום פיתוחים יוצאי דופן בשלל תחומי תעשייה. מעולמות הייצור והתחבורה ועד למוסדות בריאות וארגונים בתחום המיפוי והבינוי, תאומים דיגיטליים מאפשרים לחשוב מחדש על כלל תהליכי התכנון והתפעול המשמשים כיום חברות וארגונים ציבוריים. היכולת לדמות את המציאות אחד לאחד ולשחק בה באופן וירטואלי, פותחת את הדלת לקבלת החלטות חכמה מתמיד, דיוק מיטבי ויעילות חסרת תקדים. אלו כמה מהיישומים העיקריים של תאומים דיגיטליים.

מהנדסים את העתיד עם תאומים דיגיטליים

אין ספק שבחוד החנית של המהפכה הדיגיטלית הזו, ניצבים מהנדסים ומודדים. אנשי מקצוע אלו משתמשים בתאומים דיגיטליים על מנת להתייעל במגוון היבטי פעילות.

שיפור מהותי בתהליכי קבלת החלטות

היכולת להתבסס על נתוני זמן אמת מדויקים, מניעים החלטות מושכלות יותר וסוללות את הדרך לתוצאות וביצועים בסטנדרטים הגבוהים ביותר.

חיסכון מהותי בעלויות

תאומים דיגיטליים מעניקים תובנות יקרות ערך אודות תחומים בהם נדרש שיפור, מאפשרים מיטוב של צריכת האנרגיה, זיהוי של דרישות תחזוקה וקיצוץ העלויות הכרוכות בה ומצמצמים זמני השבתה. כל אלו מאפשרים צמצום עלויות חסר תקדים.( חברת החשמל בישראל עובדת בימים אלה על פיילוט דומה ).

תכנון עירוני

הפקת תאום דיגיטלי של מרחב אורבני משנה את הכללים כשזה מגיע לתוכניות פיתוח והתחדשות עירונית. מקווי תחבורה ותשתיות ועד לצפיפות אוכלוסין וגורמים סביבתיים שונים, התאום הדיגיטלי מציע נתונים עדכניים מהעולם האמיתי ומאפשר לקבל החלטות בזמן אמת על בסיס מידע מדויק מתמיד. כוח אדיר זה סולל את הדרך אל עבר עיר ירוקה, חכמה ומיטיבה יותר.

ניהול נכסים

הפקת תאום דיגיטלי של נכסים פיזיים כמו בניינים, גשרים, שוברי גלים ושלל מיזמי בינוי אחרים, מאפשרים למהנדסים, מודדים, צוות התכנון ואנשי מקצוע רבים אחרים ליהנות מניטור נתונים רציף, לבנות תוכנית תחזוקה יזומה ולהבטיח ניהול מיטבי של הנכס.

ניהול אסונות

מהנדסים עושים שימוש בתאום דיגיטלי על מנת לדמות שלל תרחישי אסון ולבחון את השלכותיהם מבעוד מועד על מנת לייעד פתרונות שיצמצמו את היקפי הנזק. כך ניתן לפתח תוכניות תגובה יעילות לשעת חירום, לשפר את החוסן ולהיערך בתבונה לאסונות טבע.

ניטור סביבתי

נתונים בזמן אמת מאפשרים למהנדסים לנטר ולנתח תנאים סביבתיים כמו איכות האוויר, משאבי מים ושימושי קרקע, ולקבל החלטות יעילות יותר בכל הקשור לשימור ופיתוח בר קיימא.

אופטימיזציה של תשתיות התחבורה

תאומים דיגיטליים של רשתות התחבורה מאפשרים למהנדסים לנתח דפוסי תנועה, לזהות צווארי בקבוק ואת הגורמים להם ולייעל מסלולים קיימים כדי להבטיח תנועה מיטבית. צעדים אלו מאפשרים להפחית עומסי תנועה, למזער צריכת דלק ולשפר באופן כולל את מערכות התחבורה.

סימולציות מציאות מדומה

תאומים דיגיטליים פותחים את עידן הדמיות המציאות המדומה, ומאפשרים לאנשי המקצוע לבחון מוצרים ופיתוחים טכנולוגיים בסביבה הקרובה ביתר לעולם האמיתי. לא פעם, התנסות זו מאפשרת להימנע מטעויות יקרות וליישם תהליכי פיתוח יעילים יותר.

תאום דיגיטלי מאפשר פתרונות משני מציאות

בישראל, כבר נעשה שימוש בתאומים דיגיטליים לשלל יישומים חיוניים. תאום דיגיטלי שפותח בארץ אפשר לחזות במדויק נזקי שיטפונות ודימה ביעילות את ההשלכות של עליית פני הים על ערי החוף. יתר על כן, הם סייעו במודלים שונים של תרחישי תנועה ובטיחות בכבישים שלנו, מה שמניח את הקרקע כיום לכניסת הרכבים האוטונומיים, שניצבים ממש מעבר לפינה.

ניסוי בולט אחד בתחום זה נערך על ידי Israeli Living Lab וכלל סריקת מיפוי תשתיות תחבורה ממרכז מיפוי ישראל שהתמזג באופן חלק עם התאום הדיגיטלי באמצעות נתוני חיישנים בזמן אמת, שנותחו על ידי כלי בינה מלאכותית עוצמתיים. שילוב טכנולוגי ייחודי זה אפשר למהנדסים לערוך מחקר תחבורה מקיף בהוד השרון. ההשלכות של מיזמים אלו הן עמוקות: כבישים בטוחים יותר, תחבורה יעילה והצצה אל העתיד של עולם התחבורה.

לחוויית רכישה איכותית מאי פעם

טווח הפתרונות שמציע התאום הדיגיטלי מתפרש הרבה מעבר לעולמות התעשייה, הם משנים את עצם חוויית הקנייה שלנו. כעת ניתן לגלוש ולקנות מוצרים מהבית, ללא ביקורים מייגעים בחנויות פיזיות, חיפוש חניה ובזבוז זמן יקר.

איקאה פיתחה תאום דיגיטלי של הסניף בשנחאי, המעניק ללקוחות סביבה תלת ממדית בה יוכלו לסקור מוצרים על פי מלאי בזמן אמת ולזהות את מיקומם בחנות. הדבר לא רק מפשט את תהליך הקנייה ומאפשר לחוות את המוצר מהבית, אלא גם מפחית את עומסי העבודה על עובדי החנות. מחקרים הראו כי פיתוח תאום דיגיטלי כזה במערכות רכישה דיגיטלית, יכולים להגביר את המכירות המקוונות בשיעור של 70%.

מעניקים למהנדסים את הבסיס לעתיד חכם יותר

טכנולוגיית תאום דיגיטלי היא עמוד היסוד לפתרונות ההנדסה של העתיד, עם דגש על מהנדסי מיפוי ואנשי מקצוע העושים שימוש בנתונים גיאוגרפיים. בעזרת כוחם של נתוני זמן אמת מדויקים, ניתן לייעל יותר מתמיד תהליכי תכנון, פיתוח וקבלת החלטות. אנו ב-Axis פתרונות מדידה מתקדמים , רואים את עצמנו כהרבה יותר מנתוני שירות, אנו עומדים כיום בחוד החנית של החדשנות הטכנולוגית. עם שנים של שיתופי פעולה עם גופים ממשלתיים וארגונים מובילים בתעשייה, אנו מציעים את הטובים שבפתרונות המיפוי, המיקום והמדידה. מפתרונות הדמיה פורצי דרך ועד לשירותים מתקדמים למהנדסים ולציבור המודדים .

5 מגמות גיאו-מרחביות בשנת 2024

אנשי מקצוע משלבים בין זרימות עבודה פיזיות ודיגיטליות כמו שלא היה מעולם, הדבר מתאפשר בזכות שיפורים בכוח המחשוב, מהירות האינטרנט, וטכנולוגיות איסוף הנתונים. אנו רואים העברת מידע חלקה. התוצאה? הגברת הפרודוקטיביות, הגברת אמצי הקיימות ופתיחת דלתות להזדמנויות עסקיות חדשות. עוד על 5 הטרנדים, שיעוררו את השינוי הגדול ב-2024.

המשך צמיחה בתפיסת המציאות

פתרונות תפיסת מציאות מניעים דמוקרטיזציה של נתונים גיאו-מרחביים, משפרים את האיכות, ומאיצים את איסוף המידע. סורקי תלת מימד מתקדמים ומערכות מיפוי ניידות משפיעות באופן משמעותי על היכולות של תעשיית המדידות והמיפוי, כתוצאה מכך נפחי הנתונים גדולים והדיוק גובר.

התפתחות זו מאפשרת קבלת החלטות מושכלת המבוססת על הבנה מקיפה. בנוסף מתקיים מערך הולך וגדל של פתרונות מדידה ייעודיים אשר מאמצים את הטכנולוגיה. למרות הטכנולוגיה המתפתחת, מומחיות המודדים תישאר אינטגרלית עבור אינטגרציה של מערכי נתונים והבטחת ציפיות הלקוח לגבי דיוק. תוכנות, כמו Trimble Business Center (TBC) משלבת נתונים ממספר חיישנים (נתוני מדידה קרקעית ,נתונים מרחפנים,סריקות..) ומייעלת את העיבוד, האחסון, השיתוף, והניתוח כדי להפחית עלויות ולשפר את האמינות.

תהליכי עבודה מבוססי מודל

המעבר לסביבות דיגיטליות מחוברות, הכוללות BIM ותאומים דיגיטליים, מסתמך על מידע מבוסס מודלים ונתונים חכמים עם עומק הקשר ומעבר למיקומי xyz. התעשייה הגיאו-מרחבית עוברת לחשיבה ממוקדת אובייקט, תוך התמקדות באובייקטים כמו עמודי גשר או קירות עם מאפיינים קשורים ולא במושגים מסורתיים של נקודות, קו ומצולעים. שינוי "רדיקלי" זה מתיישב עם השפה וההעדפות של הלקוח. אוספי נתוני שטח, כגון Trimble T10x מתהדרים ביכולות עיבוד המשתווה למחשבים שולחנים. מה שמאפשר למשתמשים לטפל במודלים גדולים יותר בשטח עם ממשקים גרפיים משופרים, המאפשרים חישובים בשטח והעברת מספר משימות עיבוד וקבלת החלטות מהמשרד לשטח בעת הצורך. ביישומים מעשיים כמו ריסוס בטון או יציקת בטון, מפעילי שטח יכולים כעת לבצע ניתוח בדיקה באתר לפני היציאה.

קישוריות ויכולת פעולה הדדית

תיאום משופר מבטיח פרויקט נקי מטעויות, בזמן ובתקציב. חיבור משתמשי שטח עם עדכוני עיצוב בזמן אמת ממזער עבודה מחדש ומשפר את יעילות זרימת העבודה. תקשורת חזקה בין השטח למשרד מזרזת את לוחות הזמנים של הפרויקט. באופן מכריע עבור התעשייה הגיאו-מרחבית, זרימות עבודה מחוברות מעבירות ביעילות את הערך של נתונים גיאו-מרחביים. Trimble Connect ממלא תפקיד מפתח, ומספק סביבת נתונים המאפשרת שיתוף פעולה חלק לאורך הפרויקט. עם קישוריות ענן ויכולת פעולה הדדית באמצעות ממשקי API, הנתונים זורמים בצורה חלקה על פני סביבות מגוונות, מתכנון רעיוני ועד למערכות תפעול ותחזוקה.

בינה מלאכותית (AI)

בשנת 2024 AI לקחה את אור הזרקורים ותמשיך לעלות ברלוונטיות. חומרה מתקדמת מאפשרת רכישה ואחסון של מערכי נתונים גיאו-מרחביים נרחבים, עם בינה מלאכותית המשפרת חילוץ נתונים יעיל. בינה מלאכותית מאיצה את סיווג ענן הנקודות ואת מיצוי התכונות, תוך אוטומציה של משימות שחוזרות על עצמן עבור אנשי מקצוע סקרים ומיפוי. ב-Trimble, בינה מלאכותית מזרזת משימות ומאפשרת יותר זמן לניתוח מבוסס אדם. Trimble Business Center (TBC), בינה מלאכותית מייצרת דוחות מצב מנתוני מיפוי ניידים, מבצעת חישובי נפח מלאי מהירים באמצעות נתוני רחפנים, ומאפשרת ללקוחות לקבל מערכי נתונים לתוצאות מותאמות אישית של AI .

שינוי מודל עסקי

חדשנות בטכנולוגיה ובמודלים עסקיים מאפשרת לאנשי מקצוע המדידה והמיפוי לגשת לטכנולוגיה בתנאים שלהם. עלויות מערכת מתקדמת משמשות לעתים קרובות מחסום כניסה, ומגבילות את הגישה לאנשי מקצוע. מעבר לאפשרויות הקנייה או ההשכרה, ישנו מעבר לדגמים מבוססי מנוי ותשלום לפי שימוש. מודלים אלו תומכים בחברות בעלות כוח עבודה עונתי. דוגמה לכך היא מקלט Trimble Catalyst GNSS עם אנטנת DA2, המציע כניסה חסכונית למיקום מדויק באמצעות "מיקום כשירות". משתמשים יכולים לגשת לחומרת GNSS בזול, להירשם לרמת הדיוק הדרושה להם משירותי התיקון של Trimble, המספקים גמישות עבור יישומים מגוונים.

תהיו בטוחים: 2024 תהיה הכל מלבד משעממת בעולם הנתונים הגיאו-מרחביים. עם מומנטום חיובי ודחף לשיפור, זה זמן מצוין להיות מעורב בחיבור העולם הדיגיטלי לעולם האמיתי.

כותב המאמר:  Boris Skopljak

חידושים ועדכונים ב TBC

תוכנת Trimble ® Business Center (TBC) גרסה 2023.10 שוחררה. העדכון לוקח את חילוץ התכונות לרמה אחרת, אנו רותמים את הכוח של AI ומשפרים את הקישוריות עם Trimble Connect ו- .Trimble Access בואו נבין מה זה אומר עבורכם ועל זרימות העבודה שלכם.

קידום פרודוקטיביות באמצעות מיצוי תכונות

בליבה של TBC גרסה 2023.10 טמונה מחויבות לקידום הפרודוקטיביות בשטח באמצעות מיצוי פיצ'רים ממוקד וייעול זרימות עבודה של נתונים. להלן העלאות הפרודוקטיביות שעודכנה בגרסה החדשה:

טכניקות חילוץ תכונות יבשתיות חזקות

דיוק ויעילות מהווים חשיבות עליונה במדידות ובעבודה גיאו-מרחבית. זו הסיבה שהצגנו טכניקות חילוץ תכונות חדשות וחזקות שיעצימו את הפרודוקטיביות שלך. על ידי שילוב של ערכי חוקים אלגוריתמיים עם למידה עמוקה מבוססת בינה מלאכותית, אתה יכול ללמד את התוכנה לחלץ אובייקטים מסויימים מותאמים אישית.

ענני נקודות יבשתיים ופוטוגרמטריים

המהדורה האחרונה של TBC מציגה סינון ענן נקודות מתקדם, המאפשר למשתמשים ליצור אזורי ענן נקודות ספציפיים על סמך נתוני גובה בתאי דגימה, מה שהופך משימות כמו בידוד קרקע חשופה ליעילות יותר.

​​​​​​​קישוריות משופרת לזרימת עבודה חלקה

​​​​​​​בנוסף לקידום יכולות חילוץ התכונות שלו,העדכון החדש  עוסק כולו בקישוריות ושילוב נתונים. אנו מחברים את השטח למשרד, ומבטיחים שהנתונים שלך יזרמו בצורה חלקה, תכונות אלו תורמות לקישוריות והאינטגרציה המשופרות שתוכלו לצפות ממהדורה זו

​​​​​​​העברת נתונים פשוטה 

ייעלנו את זרימת העבודה להעברת נתונים מהשטח למשרד. עם תהליך חדש ופשוט, תוכלו להעביר את הנתונים שלך ללא מאמץ, לחסוך זמן ולהפחית את הסיכון לשגיאות.

שירותי תכונה

השיפור המתמשך של שירותי תכונה מאפשר לך לחבר נתוני מדידה ישירות למסדי נתונים, מה שמקל על ניהול וניתוח הנתונים שלך. שילוב זה מבטיח שהנתונים שלך יהיו תמיד מעודכנים ונגישים כאשר אתה צריך אותם.

תמיכה ב-Trimble Maps

אנו מוסיפים תמיכה עבור Trimble Maps, מספקים לך קשר חזק יותר לאתר ומבטיח עקביות עם .Trimble Access שיפור זה מאפשר ניווט והדמיה טובים יותר של אתרי הפרויקט שלך, ומשפר את ניהול הפרויקט הכולל.

לסיכום גרסה 2023.10 של TBC חיונית עבור מודדים ואנשי מקצוע גיאו-מרחביים. עם טכניקות חילוץ תכונות חזקות וקישוריות משופרת, עדכנו לגרסה החדשה כדי להתמודד עם הפרויקטים שלכם בביטחון וביעילות.

מצב מקלטי ה GNSS ומספר הערוצים במקלטים וקונסטלציית הלוויינים בשמיים ​​​​​​​

נראה שמספר הערוצים במקלטי GNSS עולה ועולה: 672, 555, 1408… אבל מה זה אומר כשיש רק כ-120 לווייני ניווט מבצעיים במסלול? האם מדובר במצב של "כמה שיותר, יותר טוב?"בואו נסתכל על מה שבאמת קורה בין החלל לכדור הארץ, ונחקור מדוע יש כל כך הרבה ערוצי מקלט עם מעט לוויינים יחסית במסלול.בימים הראשונים של מקלטי GPS, היה קשר ישיר בין מספר ערוצי המעקב הלווייני שהיו למקלט לבין מספר הלוויינים שהמקלט עקב אחריהם. לדוגמה, למקלט Trimble 4000S היו רק 6 ערוצים, כאשר כל ערוץ עקב אחר אות L1 בלוויין יחיד. באותה תקופה, לווייני ניסוי GPS שידרו רק את L1 Coarse Acquisition, ומכאן השם "L1C/A" קוד שנועד לשימוש אזרחי.

עם שיגור לווייני ה GPS בסוף שנות ה-80 וה-90, טכנולוגיית מקלט ה-GPS התקדמה הן בפונקציונליות והן במזעור. מקלטי הסקר של Trimble כללו טכנולוגיה קניינית שאפשרה להם לעקוב אחר אות L2 צבאי המשודר על ידי לווייני GPS. כל לוויין GPS משדר בתדרים L1 ו-L2. האות "L" ב- L1 ו- L2 מתייחסת לייעוד המשמש לאותות רדיו מיקרוגל L-band בטווח של 1-2 GHz (=1000-2000MHz).

אותות לווייני GNSS מורכבים מקודי טווח והודעות נתונים הנישאים על ידי גלי הספק.כהערת שוליים, התחלנו להשתמש במונח "GNSS", קיצור של "Global Navigation Satellite System", כדי לתאר את רשת קבוצות הכוכבים של לווייני ניווט שנמצאות במסלול ולא רק להשתמש במונח "GPS", מכיוון ש-GPS היה השם שניתן לקבוצת לווייני הניווט בבעלות אמריקאית. עם הוספת מערכת GLONASS הרוסית, BeiDou הסינית ומערכות QZSS יפניות, ניווט מבוסס לוויין היה נרחב הרבה יותר מאשר רק שימוש בקבוצת הכוכבים GPS האמריקאית ו- "GNSS" הפך למונח המדויק יותר.מקלטי Trimble GNSS מסוגלים לעקוב אחר אותות מקבוצות לוויינים מרובות. כאשר כל קבוצת לוויינים משדרת במספר פסי תדרים נושאים, עם קודי טווח שונים. מבנה האות של שירות QZSS היפני תואם במכוון ל- GPS, עם זאת, בדרך כלל לכל מערכות לווייני הניווט הגלובליות האחרות יש מבני אות ייחודיים. הטבלה הבאה מסכמת את מבני האותות של GNSS.

בדרך כלל, בין 40 ל -60 לווייני GNSS ייראו מעל האופק של משתמש בכל מקום על פני כדור הארץ. בהנחה שיש לעקוב אחר 5 אותות לכל לוויין, אז זה ידרוש, למשל, 200 עד 300 ערוצים.עם זאת, לחלק מקבוצות הכוכבים (גלילאו, למשל) יש קודי טווח מורכבים יותר. בעיקרו של דבר, קוד הטווח הוא קוד של אפסים ואלה המאפשר למקלט לקבוע את הזמן והמרחק שעבר האות בין הלוויין למקלט. קודי טווח שונים משמשים עבור אותות הנשא השונים, לדוגמה, קוד הטווח עבור אות L1C שונה מקוד הטווח עבור אות L2C.מורכב, נכון?בקיצור, המקלט צריך להיות מסוגל ליצור העתקים של הקודים המשודרים על ידי כל לוויין על מנת לעקוב אחריהם. בגלל הקודים השונים באופן קיצוני המשמשים את קבוצות הלוויינים השונות, יש צורך להקדיש מספר מסוים של ערוצים לאותות לוויין ספציפיים. משמעות הדבר היא שלא כל ערוצי המעקב אחר לווייני מקלט יכולים להיות לא מיועדים וחלקם צריכים להיות מוקדשים לסוגי קוד ספציפיים.אז עכשיו אנחנו יכולים להתחיל להבין מדוע מקלט GNSS יחיד צריך כל כך הרבה ערוצי מעקב לווייני. רבים מהערוצים הם גנריים, כלומר, הם יעקבו אחר אותות דומים, כגון חלק מאותות ה– GPS וחלק מאותות ביידו. עם זאת, חלק מהערוצים מוקצים לקליטת אותות קוד ספציפיים (כגון מחלק מלווייני גלילאו).האיור שלהלן מציג דוגמה לכמה ערוצי מעקב אחר מקלטים יכולים להיות מנוצלים בעת מעקב אחר 5 לוויינים בודדים בלבד.

אז האם זה מקרה של "כמה שיותר, יותר טוב"? … אולי לא ממש.כמובן, לא מדובר רק במעקב שרירותי אחר לוויינים. האלגוריתמים במקלט המפענחים את האותות, מפחיתים את ריבוי הנתיבים והמהירות שבה הוא מכנס את האותות הללו כדי להגדיר את מיקומך – כמו גם את מקור התיקון שלך – כולם בעלי חשיבות מכרעת.מה שאתה באמת רוצה להיות סמוך ובטוח בו הוא שהמקלט שלך מסוגל לעקוב אחר כל אותות הלוויין הזמינים כעת, מכיוון שככל שאתה עוקב אחר יותר אותות, כך יש יותר ההזדמנות עבור המקלט שלך לנצל את הפוטנציאל המרבי שלו. בסופו של דבר, מעקב אחר כל אותות הלוויין הזמינים מגדיל את הסיכויים שלך לקבל מיקום קבוע ולבצע את עבודתך בצורה היעילה והמדויקת ביותר.
​​​​​​​[
הטבלה הבאה מציגה רשימה של קבוצות הלווינים השונות, מספר הלוויינים שלהן, מספר האותות ודפוסי המסלול שלהן.

 

סריקת לייזר תלת מימדית: הזדמנויות חדשות לאנשי מקצוע בתחום מדידות ומיפוי

שילוב טכנולוגיית סריקת לייזר תלת-ממדית במדידות מסורתיות משנה את הדרך שבה מודדים, מנתחים וממחישים נתונים מרחביים. שיפורים בחומרה ובתוכנה הופכים את הסורקים לקלים יותר לשימוש וחסכוניים יותר לתפעול ולתחזוקה מאי פעם. על ידי איסוף ענני נקודות צפופות ותמונות צבעוניות בשבריר מהזמן, טכנולוגיית סריקה תלת מימדית מספקת ערך עבור יישומים רבים ויוצרת הזדמנויות עסקיות חדשות עבור מודדים כיום.

הוספת טכנולוגיית סריקה לשירותים המוצעים היא לא רק יתרון אלא הכרחית עבורכם כדי להיות חברה מובילה בתחום. חומרה וסריקה מסייעים בזרימות העבודה מה שיוצר הזדמנויות לשיפור היעילות והפחתת עלויות.

פוטנציאל סריקת לייזר​​​​​​​

סריקת לייזר תלת מימדית מביאה את המדידה המרחבית לרמה חדשה על ידי מתן הקשר לכל הסביבה. הסריקה אוספת מיליוני נקודות נתונים תוך דקות, ומספקת ייצוגים מדויקים ומפורטים ביותר של נופים, מבנים ואובייקטים. ענן הנקודות המקיף מוסיף ערך על ידי מדידת נתונים שאולי לא נדרשו בהיקף העבודה המקורי, ובכך יכולים לשפר את התוצרים ללא ביקורים נוספים באתר.

תארו לעצמכם להספיק בשעות מה שלקח פעם ימים או אפילו שבועות. סריקת לייזר מאיצה את איסוף הנתונים, בעוד שהרישום בשטח מזרז את העיבוד במשרד, ומצמצם משמעותית את לוחות הזמנים של הפרויקט. כיול אוטומטי מבטיח דיוק שלא רק משפר את איכות המדידות אלא גם ממזער טעויות ומצמצם את הצורך בביקורים חוזרים בשטח. ניתן לבצע הערות ומדידות בשטח בזמן שהמכשיר סורק, מה שממקסם את הזמן של המשתמש ובסופו של דבר מוביל לחסכון בעלויות. ​​​​​​​

בטיחות משופרת

מודדים מנווטים לעתים קרובות בשטח מאתגר או בסביבות מסוכנות. סריקת לייזר מפחיתה סיכונים על ידי הרחבת טווח הסריקה, ומאפשרת למפעיל להתרחק ממקומות מסוכנים זמן האיסוף מצטמצם, וזה חשוב במיוחד במצבים מסוכנים כמו כבישים עמוסים, מנהרות וכו'. טכנולוגיה זו מבטיחה סביבת עבודה בטוחה יותר תוך אספקת נתונים מקיפים ומדויקים.

שימוש במגוון תחומים

ממערכות תשתית ועד לשימור, סריקת לייזר תלת מימדית תומכת ביישומים בתעשיות שונות. הרבגוניות שלו מאפשרת לאנשי מקצוע להסתגל ולעמוד בדרישות הפרויקט המגוונות, להרחיב את היקף השירותים שהם מצעים ולפתוח דלתות להזדמנויות חדשות, כולל סקרי ALTA עם סורקים, גינון, ובנייה.(למשל, פרויקטי שיפוץ בבתי חולים, בתי מלון ומבנים גדולים אחרים).

התייחסות לחששות

לא מכיר את טכנולוגיית הסריקה?

מודדים אשר רגילים לשיטות מדידה מסורתיות ומיושנת עשויים שלא להיות בעלי ידע על היכולות והיתרונות של סריקת לייזר תלת מימדית הדרכה מקצועית אצלנו באקסיס זה בהחלט דבר שיכל לגשר על פער.​​​​​​​

עקומת למידה של חומרה ותוכנה

ההחלטה להשתמש בחומרה ותוכנה חדשים יכולה להיות מרתיע. עם זאת, עם ההתפתחות המהירה של ממשקים ידידותיים למשתמש ופלטפורמות אינטואיטיביות, עקומת הלמידה הופכת פחות תלולה ומאפשרות מעבר חלק לשילוב טכנולוגיה זו בתהליכי עבודה קיימים

עלו​​​​​​​ת חומרה ותוכנה

תוכנת סריקה משולבת עם חומרה לזרימת עבודה רציפה, ניתן גם להוסיף מודלי סריקה לחבילות תוכנה קיימות, דבר המפחית את הצורך בתשלומים נוספים. המידע נגיש בקלות לכל מתעניין באמצעות מסד הנתונים של Trimble Connect. בהשוואה ללפני 10 שנים, עלות החומרה ירדה משמעותית בעוד הביצועים השתפרו באופן דרמטי והגיעו לשני מיליון נקודות בשנייה. למשל סורק הלייזר Trimble X9 3D מציע כיול אוטומטי כדי להבטיח איכות נתונים עקבית מסריקה לסריקה, בעוד שתוכנת Trimble Perspective מאפשרת למשתמשים לסרוק בזמן אמת כדי לזהות פערים ולתקן שגיאות מבלי לחזור לאתר.רישום בשטח מגביר את הביטחון של מדידת הנתונים ומזרז את זרימת העבודה. ההשפעה המשולבת של היכולות החדשות הללו מספקת החזר גדול על ההשקעה

ניווט קדימה

טכנולוגיית הסריקה היא לא רק כלי, זהו שער לחדשנות, יעילות, וצמיחה לשווקים חדשים. על ידי הבנת הפוטנציאל שלה והבנת הטכנולוגיה באמצעות לימוד והכשרה, מודדים רבים יכולים לחולל מהפכה בשיטות העבודה שלהם, ולהישאר מובילים בתחום.

דיסטומט מכשיר מדידה

מהו דיסטומט ואיך הוא מסייע במדידה בעבודות הנדסה ובנייה?

דיסטומט הוא מכשיר מדידה אלקטרוני מתקדם לביצוע מדידות בצורה קלה לעבודות שונות בתחום הבנייה וההנדסה. המכשיר מאפשר למדוד מרחקים שונים ולמעשה חוסך את הצורך שלכם בלהשתמש בכלים ידניים כמו סרטי מדידה וסרגלים. המדידה מתבצעת באמצעות גלי אינפרא אדום ויכולה להגיע למרחק של עד 3 ק"מ עם טווח טעות קטן יחסית של 10 מ"מ יותר או פחות. זהו למעשה הפתרון היעיל ביותר של מדידת מרחקים, ללא צורך בציוד ידני מסורבל וארוך או בכוח אדם גדול לביצוע המשימה.

סוגים של דיסטומט מכשיר מדידה

דיסטומט מכשיר מדידה מגיע בגרסאות שונות וניתן לבחור בסוג המכשיר המתאים ביותר לצרכי העבודה שלכם. הסוג הראשון הוא גיאודימטר המבוסס על שימוש בהתפשטות של גלי אור בכדי לבצע את מדידת המרחקים. היתרון שלו בא לידי ביטוי ביכולות איכותיות לביצוע מדידות בשעות הלילה או במקומות חשוכים. מכשיר שני הוא הטמורומטר המשתמש בגלי רדיו בכדי לבצע את המדידה. מכשיר נוסף הוא טוטאל סטיישן הנחשב לקומפקטי מאוד והוא יכול לבצע מספר פעולות במקביל, כגון מדידת מרחקים, עיבוד נתונים ומדידה בזווית. מלבד זאת, המכשיר גם מאחסן נתונים בצורה נוחה ונגישה ומאפשר לכם עבודה יעילה יותר לאורך זמן.

הזמנת דיסטומט מחיר משתלם במיוחד!דיסטומט מכשיר מדידה

אם אתם רוצים להזמין דיסטומט מחיר משתלם, יש לכם אפשרות לבצע את ההזמנה דרך האתר. בקטלוג האתר תוכלו למצוא סוגים שונים של דיסטומטים ולבחור את הסוג המתאים לכם. אם אתם מתלבטים לגבי אילו דיסטומטים יתאימו לעבודה שלכם, אנחנו בחברת אקסיס ג'י פי אס ומכשירי מדידה נשמח לספק לכם ייעוץ מקצועי לבחירת מכשיר המדידה המתאים ביותר לצרכים שלכם. אנחנו מציעים מחיר משתלם ישירות מהיבואן לצרכן ללא פערי תיווך הקיימים ברוב החנויות האחרות והשירות שלנו כולל משלוח של המוצר עד אליכם לבית העסק.

איך מזמינים דיסטומט עם משלוח?

הזמנה של דיסטומט מתבצעת בקלות ובנוחות דרך השארת הפרטים של העסק שלכם בטופס רישום הפרטים באתר, או דרך מספר הטלפון שלנו המופיע בראש הדף. אנחנו בחברת אקסיס ג'י פי אס ומכשירי מדידה נספק לכם משלוח מהיר ויעיל של  מכשיר מדידה איכותי, תקני וברמה גבוהה העומד בכל תקנות המדידה הנדרשות לעבודות בנייה והנדסה.

מכשיר לייזר למדידה

מהו מכשיר לייזר לעבודות מדידה ואיך הוא ישמש אתכם?

מכשיר לייזר למדידה, נקרא גם מטר לייזר, מספק מענה איכותי לביצוע מדידות במרחקים קצרים או ארוכים (על פי סוג המכשיר). המכשיר חוסך לכם את הצורך בשימוש מכשירים ידניים לצורך מדידות והוא מספק תוצאות איכותיות עם טווח טעות יחסית קטן. זהו למעשה הפתרון היעיל ביותר לביצוע מדידת מרחקים מבלי להגיע באופן פיזי וישיר לעצמים הרחוקים מכם. ישנם סוגים שונים של מכשירי לייזר לעבודות מדידה ורובם משמשים לעבודות מדידה לתחומי הנדסה, תשתיות ובנייה. במאמר הבא נפרט על 2 הסוגים העיקריים של מכשירי הלייזר לעבודות מדידה ונספק לכם גישה למכשירי הלייזר המתקדמים ביותר הקיימים היום.

מכשיר מדידה לייזר לבניין והנדסה

אם אתם עוסקים בתחום הבנייה, תוכלו להשתמש בסוגים שונים של מכשיר מדידה לייזר לבניין על פי הצרכים שלכם. ישנם 2 סוגים עיקריים של מכשירי לייזר למדידה – מכשירי לייזר למדידה לעבודות פנים ומכשירי לייזר למדידה לעבודות חוץ. אם אתם נדרשים לבצע מדידות של מרחקים קצרים בלבד, תוכלו לרכוש מכשיר לייזר המתאים במיוחד למרחקים קצרים, כאשר המחיר של המכשיר יהיה זול יותר ממכשיר מדידה למרחקים גדולים וכך תוכלו לחסוך בעלויות רכישת המכשיר. מכשירי הלייזר לעבודות חוץ נחשבים למתקדמים יותר והם מספקים פתרון הן למדידות פנים והן למדידות חוץ למרחקים ארוכים. האמצעים של המכשירים הללו מאפשרים לאתר נקודות מדידה מרוחקות, מבלי להיות תלויים ביכולת שלכם לזהות את קרן הלייזר, מה שמספק פתרון טכני שלא קיים באף מכשיר אחר.

מכשיר מדידה לייזר עם תצוגה דיגיטלית

בעבר, מכשירי מדידה היו מגיעים עם תצוגות אנלוגיות בלבד וכל מודד היה צריך לבצע את הרישום באופן ידני. היום אפשר למצוא מכשיר מדידה לייזר עם תצוגה דיגיטלית, הכולל תוכנה מתקדמת לאחסון כל הנתונים שנמדדו לאורך כל תהליך העבודה. אם אתם מחפשים מכשיר איכותי למדידות מרחקים המבוסס על טכנולוגיית לייזר, אנחנו בחברת אקסיס ג'י פי אס ומכשירי מדידה נספק לכם מכשיר מתקדם ויציב אשר ישרת אתכם בצורה מקצועית לכל עבודות המדידה שלכם.

מכשיר לייזר למדידה בהזמנה טלפונית

קיבלתם החלטה לקנות מכשיר לייזר למדידה? מעוניינים לקבל ייעוץ מקצועי בתהליך ההזמנה? זה הזמן ליצור איתנו קשר דרך מספר הטלפון המופיע בראש האתר ואנחנו בחברת אקסיס ג'י פי אס ומכשירי מדידה נסייע לכם בבחירת מכשיר הלייזר הטוב ביותר לעבודות המדידה שלכם.

מאזנת לייזר 360

מחפשים אמצעי פילוס לעבודות הנדסיות? יש לנו פתרון בשבילכם!

עבודות הנדסיות רבות דורשות עבודת פילוס מדוייקת, ואם עד היום הפילוס התבצע על ידי פלס ידני פשוט, היום אפשר לעשות זאת באמצעות מאזנת לייזר 360. מאזנת הלייזר מספקת פתרון פילוס איכותי ומתקדם למגוון רחב של עבודות הנדסיות, כמו התקנה של מזגנים, בניית קיר גבס וגם לפעולות פשוטות, כמו תליה של תמונה על קיר הבית. בשונה מהפלס הרגיל, מאזנת הלייזר מספקת אפשרות לפילוס 360 מעלות. המפעיל של המאזנת יכול לסמן במרחב קווים ונקודות באמצעות קרן לייזר אדומה, מה שחוסך ממנו להסתמך על הראייה בלבד בכדי לבצע פילוס.

אילו אנשי מקצוע צריכים מאזנת לייזר חוץ?

כל איש מקצוע העובד עם חומרי בנייה או מתקנים הדורשים פילוס צריך מאזנת לייזר חוץ. מדובר על מגוון תחומים, כגון קבלני שיפוצים, אנשי גבס, חשמלאים, רצפים, מתקיני חלונות אלומיניום וכאמור מתקיני מזגנים. זהו הפתרון המתקדם ביותר הקיים היום למשימות יום יומיות כמו בניית קירות והקמת קונסטרוקציות אלומיניום. בדגמים החדישים ביותר של מאזנות הלייזר, המכשיר יכול לספק מענה רחב יותר והוא קל יותר לניוד במתחמים חיצוניים הדורשים עבודות פילוס.

מה זה מאזנת לייזר מסתובבת?

אם אתם מחפשים דיוק רב בכל עבודת פילוס, מאזנת לייזר מסתובבת זה בדיוק מה שאתם צריכים. ניתן לייצר באמצעות מכשיר זה סימון לעבודות אנכיות, אופקיות וישרות ברדיוס נרחב. את קרן הלייזר קולטים באמצעות גלאי המוצב על סרגל, במטרה להצליח לקרוא את ההפרשים הקיימים בין הקרן לבין הנקודות שאתם מעוניינים למדוד. בשונה ממאזנות האופטיות, כאן אתם לא צריכים 2 אנשי צוות אלא רק איש צוות 1 לבצע את עבודת הפילוס. אם אתם מחפשים ציוד פילוס מתקדם ומקצועי, אנחנו בחברת אקסיס ג'י פי אס ומכשירי מדידה יכולים לספק לכם אותו במחיר משתלם ועם משלוח עד לבית העסק שלכם.

רכישה של מאזנת לייזר 360

לביצוע רכישה של מאזנת לייזר 360, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא ליצור איתנו קשר דרך מספר הטלפון המופיע באתר. אנחנו בחברת אקסיס ג'י פי אס ומכשירי מדידה מייבאים לישראל מגוון גדול של מוצרי מדידה לעבודות בנייה ועבודות הנדסיות ואנחנו יכולים לספק לכם את מאזנות הלייזר המתקדמות ביותר הקיימות היום שישמשו אתכם לכל עבודות הפילוס הנדרשות לכם.

123»