רשת תחנות הקבע הפרטית היחידה המאושרת בארץ
שהוקמה על ידי אקסיס

מאת: עואודה סמואל | מודד מוסמך

הרעיון לבניית רשת תחנות קבע החל להתגבש במהלך ביקור עסקים במשרדי Trimble בגרמניה ב- 2011 , במקום בו נולד לראשונה פטנט העבודה בתחנה וירטואלית. נציגי אקסיס נפגשו עם מנהלי רשת תחנות הקבע במרכז המיפוי של מחוז בוואריה בגרמניה – רשת המסתמכת על כ 38 תחנות קבע, מכסה את כל שטח המחוז ומנוהלת בתוכנת Pivot Trimble , ולמדו על האתגרים בבניית מערך של תחנות קבע והאמצעים והכלים הדרושים לשם כך.
חצי שנה לאחר מכן, כבר הותקנו בהצלחה ותוך עמידה בסטנדרטים גבוהים וקפדניים 5 תחנות. התחנות מוקמו לפי המלצת מומחים מ- Trimble בכפר כנא, מזרעה, מג׳דל שמס, מעגן מיכאל ותל אביב, הודות למודדים רבים שהאמינו בפרויקט חשוב זה, סייעו לנו, ותמכו בנו בהצבת התחנות על בתיהם. תחנות אלו היוו את הבסיס וגרעין ההפעלה הראשון של הרשת ובניית פתרון VRS לקהל המודדים. התהליך לווה על ידי אנשי תמיכה, אשר הגיעו מגרמניה להתקנת תוכנות הניהול על שרתים יעודיים, למתן תמיכה וללימוד אנשי הצוות. בוצעו מדידות רבות על נקודות ביסוס של המדינה, לצורך בחינת הדיוקים ועמידתם בדרישות תקנות המדידה. לאור התוצאות המרשימות החל השלב השני של התקנת תחנות נוספות – כולן מחוברות לתקשורת חוטית וסלולרית לגיבוי – לכיסוי כל שטח המדינה. לקראת סוף 2013, ניתן היה לראות מודדים שעובדים בכל אזור בארץ, ממטולה ועד אילת, ברמת דיוק וזמינות גבוהים תוך הסתמכות על 22 תחנות החולשות על כל שטח המדינה.

מאחר ותחום רשתות התחנות הקבועות הינו דינמי ומתפתח מיום ליום, החברה דואגת לחדש ולעדכן באופן רצוף את התוכנה של ניהול התחנות ומשקיעה רבות בטיוב הפתרון והדיוק. בתחילת הרבעון השני של שנת 2016 העלתה החברה את תוכנת הרשת וניהול הלקוחות לענן, הנמצא בשרתים מאובטחים ברמה גבוהה בחוות מחשבים במרכז הארץ. גיבוי וסנכרון נוסף מתבצע בחדר השרתים של החברה, המגבה את פעולת הרשת למקרי חירום. כיום מדד האיכות בבקרת התוכנה מצביע על יותר מ 99.5% פעילות בהצלחה מלאה, שיעור שהוא פרי בחירה נכונה של ציוד ייעודי ותוכנה משוכללת לניהול רשתות (תוכנת ה- PIVOT של Trimble.)
בתחילת 2017 סיימה החברה את תהליך פתיחת כל התחנות לקליטת כל סוגי הלווינים שבשמיים ורכשה את טכנולוגית Trimble-RTX . בנוסף ללווינים האמריקאיים והרוסיים קולטת הרשת גם את הלווינים הסיניים והארופאיים, וכמה תחנות כבר הצליחו לקלוט 30 לווינים. השקעה גבוהה זו ברשת נעשתה במטרה להגיע לרמה ייחודית של דיוק ויציבות. הרשת של אקסיס מקבלת באופן ישיר תיקונים רלוונטיים ממערכת התחנות העולמיות של Trimble – כגון תיקונים למודל היונספרי, והטרופוספרי, נתונים לגבי סטיות הלווינים ממסלולם, ונתונים אחרים לטיוב הפתרון של הרשת, היבט חשוב מאוד, המוסיף לדיוק הרשת ויציבותה.
ב 9- לאפריל 2017, שמחנו להתבשר ביחד עם מאות משתמשי הרשת, שרשת התחנות של החברה אושרה במפ”י, פרי מאמצים ועבודה רבה אשר הושקעו בבניית הרשת. מאות הלקוחות אשר נהנים להמשיך לעבוד ברשת שלנו מדווחים על איכות ויציבות ודיוק יוצאים מן הכלל, כמו גם ההרגשה שהחברה שלנו מקדמת את המקצוע, ממלאים אותנו בסיפוק רב.

 

 

חברת Axis משווקת ציוד מדידה איכותי, בחברה תמצאו מגוון מכשירי מדידה למודדים וקבלנים, מערכות מידע גיאוגרפיות, כלים למיפוי, מכשירי ניווט, מיפוי אווירי, פוטוגרמטריה, פתרון לתצלומי אוויר,בתימטריה ופתרונות נוספים.

באקסיס תוכלו למצוא בין השאר: מכשירי GPS וקלטות, מערכות GIS, סורקי לייזר, רחפנים ותוכנות לעיבוד ענן נקודות, דיסטומטים (מד קואורדינטות), מיפוי בעזרת מציאות רבודה, כלים למיפוי ימי, מיפוי נע, מערכות שליטה על כלים, ניטור, פתרונות מיקום מתקדמים, רשת VRS, מאזנות אופטיות ולייזר ועוד.

שירותים נוספים